Masalların İzinde Almanya - Pegasus İle...

FIRSAT
  • Masalların İzinde Almanya - Pegasus İle - :
  • Masalların İzinde Almanya - Pegasus İle - :
  • AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ Tüm Turlar 335 EURO YERİNE 280 EURO !
  • Sabiha Gökçen Kalkış*
  • Pegasus Havayolları*
  • Dusseldorf & Hannover & Köln & Frankfurt

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul - Düsseldorf 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1001 sefer sayılı uçuşu ile 09:55’te Düsseldorf’a’a hareket. 12:20’de varışımıza istinaden şehir turu için hareket. 75 metre yükseklikteki dönen restoran Rheinturm, Almanya’nın en önemli düşünürlerinin yetiştirildiği Schloss Benrath, lüks alışveriş caddesi Königsalllee ve yemyeşil alanlarıyla dikkat çeken Hofgarten görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Akşam üzeri dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Dusseldorf Gece turuna katılabilirler. (35 EUR) Yerel bir restoranda alacağımız Alman Gecemizin ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

2.

Gün
Düsseldorf – Hannover 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından Hannover’e doğru hareket ediyoruz. Yol üstü dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Münster Turuna katılabilirler. (35 EUR) Aziz Lamberti Kilisesi ve Prinzipalmarkt Barış Salonu'nun (Friedenssaal) bulunduğu Gotik mimaride dizayn edilmiş belediye sarayı, 13-15. yüzyıllar arasında inşa edilmiş St. Ludger, St. Lambert, Meryem Ana, St. Martin ve St. Moritz görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Hannover’e varıyor ve şehir turumuz ile güne devam ediyoruz. Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti Hannover, dünyaca ünlü fuarları ile Almanya’nın öne çıkan şehirleri arasında yer alıyor. 2000 yılında Expo Fuarı ile adından söz ettiren şehir, 2006 yılında Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapmış. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük yaralar alan kent, kısa süre içerisinde yenilenme çalışmalarına girerek bugünkü görünümünü kazanmayı başarmış. Turumuz sonrası otelimize transfer geceleme otelimizde.

3.

Gün
Hannover 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bremen & Weser Tekne Turuna katılabilirler. (50 EUR) Özel otobüsümüz ile otelimizden Almanya'nın en büyük ikinci liman kenti Bremen’i keşfetmek adına hareket. Varışımıza istinaden yapılacak turumuz esnasında, Bremerhaven Limanı, St.Peter Katedrali, Grimm Kardeşler'in yazdığı dünyaca ünlü “Bremen Mızıkacıları” masalının heykeli, Rönesans Dönemi'nden kalma belediye binası ve eski tüccar evleri görülecektir. Yeşilliğin bolca olduğu Bremen şehrinde büyük bölümü yürüyüş ile yapılacak turumuzu, parkları ve deniz kıyısını da keşfederek tamamlıyoruz. Ardından bölgedeki restoran ve kafelerde oturup keyifli zaman geçirmek adına serbest zaman. Devamında Weser Nehrinde yapacağımız tekne gezimizin ardından turumuzun sonu. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.

Gün
Hannover 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Hamelin & Sababurg & Kassel turu için otelimizden hareket. (75 EUR) Hamelin ile turumuza başlıyoruz. 1294 yılında ödülünü alamayan bir fare avcısı olanı Hameln'in, çocukları, kavalını öttürerek şehrin dışına götürdüğü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına ev sahipliği yapmış olan Hamelin gezimizde; şehrin en eski kilisesi olan, 9. yüzyıldan kalma Münster St. Bonifatius, 1200 yıl önce inşa edilmiş olan Marktkirche St. Nikolai ve 1713'ten kalma sade ve aynı zamanda muhteşem bir Barok yapıya sahip Garnisonskirche kiliseleri görülecektir. Tur bitiminde “Uyuyan Güzel” masalına ilham olan Sababurg Şatosu ve “Rapunzel” masalının geçtiği Trndelberg şatosu görülecektir. Gezimiz sonrası verilecek serbest zamanımızda, 800 yıllık Reinhards Ormanı ile çevrelenmiş olan Fulha Vadisinde gezebilirsiniz. Ardından Uyuyan Güzel masalının doğduğu Kassel gezimizin ardından turumuzun sonu ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.

Gün
Hannover – Köln 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından Köln şehrine doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Yol Üzeri Dortmund Şehir Turu. (35 EUR) Dortmund, Almanya’nın herhangi bir yerinde yaya dostu şehir meydanlarının en yoğun olduğu yerlerden biri, yürüyerek keşfetmek için keyifli ve ideal bir şehirdir. Dortmund aynı zamanda ünlü futbol takımıyla da tanınıyor, Borussia Dortmund, 1909 yılında kuruldu. Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden biri ve kıtanın en büyük stadyumuna ve en büyük düzenli katılımına sahip. Alter Markt ve Altes Stadthaus, Aziz Reinold Kilisesi, Ulaşım Müzesi ve Mooskamp İstasyonu panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Daha sonrasında yolculuğumuzu tamamlayarak Köln şehrine varıyoruz. Varışımıza istinaden Köln şehir turu. İstasyon meydanında yükselen yapının, 12. yüzyılda inşasına başlanmış ve yaklaşık 600 yıl ardından 1880 yılında açılmıştır. 157 metre yüksekliğinde çan kulesine sahip olan bitmeyen inşaat olarak ünlenen Köln Katedrali, alışveriş caddesi ve Kakaonun 4 bin yıllık tarihine ve çikolataya dönüşüm hikayesine tanık olacağınız müzede tadım da yapabileceğiniz, çikolata pınarına batırılmış gofretleri taze taze tüketebileceğiniz Çikolata Müzesi ve daha fazlası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır.

6.

Gün
Köln – Frankfurt 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak sabah kahvaltımızın ardından Frankfurt’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri dileyen misafirlerimiz için Cochem Turu. (40 EUR) Kültürü ve zengin tarihi ile Almanya’nın en büyüleyici kasabalarından birisi olan Cochem, Eiffel ve Hunsruck arasındaki doğal Mosel Nehri Vadisi’nde kurulan bir yerleşim yeridir. Üzüm bağları ve şirin şarap köyleri ile çevrili olan Cochem, Ren Nehri kıyısındaki Reichsburg Kalesi manzarası ile görmeye değer küçük bir Alman kasabası. Şehre girerken ziyaretçilerini selamlayan kale 12-13. yüzyılda Mosel’i saldırılardan korumak amacıyla inşa edilmiş. Rapunzel ve prensinin hikâyesi bu kalede yaşandığına inanılmaktadır. Turumuz sonrası Frankfurt’a varış ve şehir turu. Frankfurt Katedrali, Palmengarten Botanik Bahçesi, Römerberg Meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Devamında özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

7.

Gün
Frankfurt 7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Hanau & Alsfeld turuna katılabilirler. (65 EUR) Hanau, Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı, bir şehridir. Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin 1785-1786 yıllarında doğup büyüdükleri şehir olan Hanau’da, Goldsmith Müzesi, Hanau hanedanlığından kalan tarihi mirası tüm güzelliği ve barok yapısıyla gözler önüne seren Phillipsruhe Şatosu ve Dünya’nın en büyük oyuncak bebek müzelerinden biri olan “Oyuncak Müzesi” göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Alsfeld turu ile devam ediyoruz. Kırmızı Başlıklı Kız masalının doğduğu yer olan Alsfeld, Hofgeismar Müzesine de ev sahipliği yapan şirin ve güzel bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.

Gün
Frankfurt – İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra serbest zaman ve odaların boşaltılması. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte bir araya gelecek havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 996 sayılı seferiyle 17.45’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 21.45’te şehre varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!

DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile SAW – DUS / FRA- SAW parkurunda uçak biletleri,
• Havalimanı vergileri,
• 3* ve 4* otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama,
• Programda belirtilen panoramik şehir turları
• Havalimanı -otel- havalimanı transferleri,
• Tüm şehirlerarası transferler,
• Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı çıkış harcı bedeli
• Vize Bedeli
• Otel Vergileri
• Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ Tüm Turlar 335 EURO YERİNE 280 EURO!

Kampanya fiyatı rezervasyon aşamasında alınması halinde gecerlidir. Tur esnasında ki alımlarda afişe fiyatlar geçerlidir.

Dusseldorf Gece Turu (35 EUR)
Münster Turu (35 EUR)
Bremen & Weser Tekne Turu (50 EUR)
Hamelin & Sababurg & Kassel (75 EUR)
Dortmund Şehir Turu (35 EUR)
Cochem (40 EUR)
Hanau & Alsfeld (65 EUR)
YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#104
LOKASYON:
Almanya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

689

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Masalların İzinde Almanya - Pegasus... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.