SİZE ÖZEL
  • Fransa Resitali - Pegasus Havayolları İle - (Marsilya - Marsilya) :
  • Fransa Resitali - Pegasus Havayolları İle - (Marsilya - Marsilya) :
  • Fransa Resitali - Pegasus Havayolları İle - (Marsilya - Marsilya) :
  • İstanbul Hareketli
  • 7 gece 8 Gün
  • Marsilya & Toulouse & Nantes & Paris
  • Pegasus Havayolları

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Marsilya 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimizle Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1125 sefer sayılı uçuşu ile 12:45’de Marsilya’ya hareket. Yerel saat ile 15:15’de varış. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turumuzda Tarihte ilk olarak MÖ 6. yüzyılda 12 İon şehrinden biri olan Phokaialı (bugünkü adıyla Foça) denizcilerin kurduğu Marsilya şehri, zamanla eski liman denilen Vieux Port (Eski Limanı) etrafında genişleyerek bugünkü halini almıştır. Phokaialılar İzmir yakınlarındaki bugünkü Eski Foça şehrini kaybetmelerinden sonra kendilerine koloni yaptıkları bir şehir olarak da biliniyor. Notre Dame La Garde Kilisesi, Katedral Del La Major, Vieux Port, ChateauD’If, Promenadedes Anglais Bulvarı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

2.

Gün
Marsilya 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Aix en Provence & Avignon Turuna katılabilirler. (55 EUR) Aix en Provence’e hareket ediyoruz. Lavanta tarlaları, üzüm bağları, empresyonist ressamlar, dar sokaklar, birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, irili ufaklı meydanlar, her biri sanat eseri çeşmeleriyle Aix en Provence’ı gezdikten sonra barındırdığı tarihsel mirasla Avrupa’nın en önemli kültür şehirlerinden Avignon’a hareket ediyoruz. Rhône Nehri’nin kıyısında 70 sene Papalığın bizzat merkezi olmuş Avignon'da mutlaka görülmesi gereken; Ülkenin en çok ziyaret edilen 10 yapısı arasındaki Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerinde bulunan Saint Benezet Kemeri (her ikisi de dışardan ziyaret) ve Saint Pierre kilisesini takip eden yokuşu çıkınca havuzlu bahçeden sonra Saint Benezet kemer manzaralı Rhein Nehrinin muhteşem görüntüsü ile büyüleyici Avignon gezimizden ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
Marsilya 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Lüks Üçlü- Nice & Cannes & St. Tropez Turu için otelimizden hareket. (75 EUR) Nice şehir turumuz esnasında Promenade des Anglais caddesi, Nice Limanı, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zaman ardından Cannes’a devam ediyoruz. Yaz aylarında düzenlenen Cannes Film Festivali’ne ev sahipliği yapması sayesinde, Fransız Rivierası‘nın en ünlü ve önemli şehri Cannes, Avrupa‘nın en gözde, en çekici ancak buna karşın en pahalı ve lüks tatil mekanlarındandır. Pırıl pırıl bir denize ve altın rengi kumsallara sahip olan Cannes‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ilk olarak kentin ilk yerleşim yeri olan eski şehri göreceğiz. Eski şehrin dar ve dolambaçlı ve trafiğe kapalı sokaklarında gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında hediyelik eşya dükkanlarını görme ve alışveriş yapma şansımız olacak. Turumuzu deniz, kum, güneşi şan ve şöhretle birleştiren Saint Tropez ile buluşturuyoruz. Brigitte Bardot sayesinde Saint-Tropez uluslararası üne sahip oldu. Et Dieu... Créa La Femme (Ve Tanrı Kadını Yarattı) filmi burada çekildi. 1960 ve 1970'li yıllarda, Louis de Funes'in çevirdiği Saint-Tropez de film serisi Le jandarma kasabanın daha popüler olmasında katkıda bulunmuştur. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.

Gün
Marsilya - Toulouse 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından Toulouse şehrine doğru yolculuğumuz devam ediyor. Toulouse’a varışımızı takibe ilk olarak UNESCO Miraslar Listesi’ne alınan Avrupa’nın en büyük Romanesk yapı Roma mimarisinin şaheseri olarak adlandırılan Aziz Sernin Bazilikası’nı geziyoruz. Toulouse’ın en eski yapılarından biri olan, Rönesans saray mimarisinin en seçkin örneklerinden olan Hotel d’Assezat , Toulouse şehrinin kalbi Capitole de Toulouse (Belediye Binası), Garonne nehir üzerinde bulunan aslan silüetini temsil eden Pont Neuf Köprüsü, ilgi çekici mimarisi ile Fransa’nın ulusal anıtların biri olan ve Toulouse Katedrali olarak da bilinen Azizi Etienne Katedrali, duvar resimleri ve süslemeleri ile eşsiz bir iç mimari örneğine sahip Jakoben Manastırı (Ensemble Conventuel des Jacobins) görüldükten sonra Toulouse gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.

Gün
Toulouse – Nantes 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından Nantes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Bir Fransız şehri olan Nantes, Fransa'nın kuzey batısında yer alan Pays de la Loire bölgesinin başkentidir. Aynı zamanda tarihî açıdan da önem taşıyan şehir, eskiden Brittany bölgesinin başkenti olarak biliniyordu. Fransa'nın okyanus sınırında yer alan şehir, ülkenin 6. büyük şehridir.Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz esnasında; şehrin en önemli tarihi miraslarından biri olan, 1956 yılına kadar Brittany eyaletinin merkezi olarak hizmet eden Château des ducs de Bretagne (Bretanya Dükleri Kalesi), 15. Louis’in Fransız gemilerinin kaptanlarına gittikleri her yerden farklı bitki tohumları getirmelerini emretmesiyle oluşturulmuş Nantes Botanik Bahçesi, Yunan ve Roma mimarisi ile şehrin en etkileyici görünüşteki yapılarından Graslin Tiyatrosu, Gotik mimarinin en güzel motiflerini göreceğiniz Saint Pierre Katedrali, Fransa’nın en ünlü yazarlarından biri olan Jules Verne’in Müzesi, Nantes’in en ünlü alışveriş noktası Pommeraye Pasajı, şehrin en uzun yapısı olan Brittany Gökdeleni görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Nantes otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6.

Gün
Nantes – Paris 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltımızın ardından Fransa’nın başkenti Paris’e hareket. Dileyen misafirlerimiz için yol üzeri Le Mans Turu ve Sarthe Nehrinde tekne turu fırsatı. (40 EUR) Le Mans şehri Normandiya Dükalığı, İngiltere Krallığı, Kudüs Krallığı ve Akitanya Dükalığı ve Fransa Krallığı'nın hüküm sürdüğü ve her dükalığın, krallığın farklı kültürler bırakarak gittiği bir şehir olmuştur. Cité Plantagenêt, Vieux Mans, Saint-Julien Katedrali, Pays de la Loire turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuzu Sarthe Nehrinde Tekne Gezisi ile noktalıyoruz. Gezimizin ardından Paris’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.

Gün
Paris 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek Eiffel Kulesi & Seine Nehri tekne gezisi & Montmarte ressamlar tepesi & Sacre Coeur Bazilikası & Notre Dame Katedrali turuna katılabilirler. (85 EUR) Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Devamında tarihi geçmişe dayanan ve en yüksek tepesi olan Montmarte’a teleferik ile çıkıyoruz. Sacre Coeur Bazilikası ile ünlenen hem bohem yaşam tarzını göreceğiniz hem de alışveriş fırsatı bulacağınız Tertre Meydanında serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris’in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Paris by night turuna katılabilirler. (35 EUR) Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.

Gün
Marsilya – İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Pasaport ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.25’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 21.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Eve hoş geldiniz!

DAHİL OLANLAR:
• Pegasus Hava Yolları ile SAW–MRS / ORY–SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
• Havalimanı vergileri,
• 3* ve 4* Otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama,
• Programda belirtilen panoramik şehir turları
• Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
• Tüm şehirlerarası transferler,
• Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı çıkış harcı bedeli
• Otel vergileri
• Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
• Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
• Vize bedeli

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ
Tüm Turlar 290 EURO YERİNE 250 EURO

Kampanya fiyatı rezervasyon aşamasında alınması halinde gecerlidir. Tur esnasında ki alımlarda afişe fiyatlar geçerlidir.

Aix en Provence & Avignon (55 EUR)
Lüks Üçlü- Nice & Cannes & St. Tropez (75 EUR)
Le Mans Turu ve Sarthe Nehri Tekne Turu (40 EUR)
Kombine Paris (85 EUR)
Paris by Night (35 Euro)YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#108
LOKASYON:
Fransa (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

679

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Fransa Resitali - Pegasus Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.