• Demo Hotel Bodrum
BAŞTANBAŞA İTALYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (MILANO-ROMA)
 İYİ SEÇİM!

BAŞTANBAŞA İTALYA TÜRK HAVA YOLLARI İLE 7 GECE (MILANO-ROMA)


  • 7 Gece 8 Gün
  • Oda Kahvaltı
  • 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
  • Türk Hava Yoları ile
  • Ekonomik Fiyatlar
  • Son Koltuklar!
İtalya turu: Tarihi Roma, sanat dolu Floransa, gondollarla Venedik ve daha fazlasını keşfedin. Lezzetli yemekler, muhteşem manzaralar ve unutulmaz deneyimler sizi bekliyor.

İtalya, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ünlü bir Avrupa ülkesidir. İtalya turu yapmak isteyen birçok kişi için cazip bir seyahat destinasyonudur. İtalya'da gezip görülecek birçok önemli şehir bulunmaktadır.

Roma, İtalya'nın başkenti ve en büyük şehri olup, tarihi ve arkeolojik zenginlikleriyle ünlüdür. Roma'da Colosseum, Pantheon, Roma Forumu gibi antik kalıntıları gezebilir ve Vatikan Şehri'nde Sistine Şapeli ve Aziz Petrus Bazilikası'nı ziyaret edebilirsiniz.

Floransa, Rönesans döneminin doğduğu yer olarak bilinir ve sanatseverler için önemli bir cazibe merkezidir. Uffizi Galerisi, Duomo Katedrali ve Ponte Vecchio gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Venedik, su kanalları ve gondollarıyla ünlü bir şehirdir. San Marco Meydanı, Rialto Köprüsü ve San Marco Bazilikası gibi yerleri ziyaret ederek Venedik'in eşsiz atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

Diğer önemli şehirler arasında Milano, Napoli, Pisa, Sicilya adası ve Amalfi Sahili gibi yerler bulunmaktadır. Her biri kendi özgün özelliklere sahip ve keşfedilmeye değer yerlerdir.

İtalya'nın mutfağı da dünya çapında ünlüdür. Pizza, makarna, tiramisu, gelato gibi lezzetleri tatmak için İtalya'nın restoranlarına uğrayabilirsiniz. Ayrıca ülkenin ünlü şaraplarına ve zeytinyağına da tanıklık edebilirsiniz.

İtalya turu için en uygun zamanlar ilkbahar (Nisan-Mayıs) ve sonbahar (Eylül-Ekim) aylarıdır. Bu dönemlerde hava genellikle ılıman ve turist yoğunluğu daha az olur.

İtalya'nın zengin kültürel mirası, muhteşem doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağıyla dolu bir tur deneyimi sunmaktadır. Ancak seyahat planlamanızı yaparken güncel seyahat kısıtlamalarını ve sağlık önlemlerini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Seyahat etmeden önce ilgili büyükelçilik veya konsolosluktan güncel bilgilere ulaşmanızı öneririm.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Milano - Venedik

İstanbul Havaalanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 09:00 da buluşma. Türk hava yollarının tarifeli seferi TK1895 ile saat 12:35’te Milano’ya hareket. Varışımızın ardından şehir turu. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saate Venedik otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Milano Şehir Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
2. Gün: Venedik

Sabah kahvaltımızın ardından Venedik’e hareket. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından Vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir Vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada Vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket, odaların dağıtılması ve geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
3. Gün: Venedik – Floransa

Sabah kahvaltısı ardından Floransa’ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda başlıyor Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
4. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Büyük Toscana turu. Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz.Ardından San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Ardından Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali'nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.

Büyük Toscana ( Pisa – Siena – San Gimignano) Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
5. Gün: Floransa – Orvieto – Roma

Sabah kahvaltısı ardından İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin Orvieto’dan ayrılış.. Alış veriş için vereceğimiz serbest zamanla birlikte Outlet turumuzu yapacağız. Ardından düzenlenecek Göller Bölgesi turumuz. Roma'nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa'nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo Köyü'nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn'in ünlü "Kasabanın Sırrı" filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castello Romano Bölgesini tanıyoruz. Turumuzun ardından Roma’da ki otelimize transfer.

Orvieto Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
6. Gün: Roma

Sabah kahvaltımızın ardından düzenleyeceğimiz Melekler Şeytanlar Turu. Dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında,Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı`nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Ardından Phanteon gezimizi tamamlayıp, Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.

Melekler ve Şeytanlar Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
7. Gün: Roma – Napoli

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuzun ardından Sorrento’ya hareket. Varışımızın ardından bu güzel sahil kasabasında şehir turumuzun ardından akşam saatlerinde Roma’ya hareket ve geceleme Roma’daki otelimizde.

Napoli ve Sorrento Şehir Turu Fiyatlarımıza Dahildir!Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
8. Gün: Roma – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Roma Hava Limanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1866 Sefer sayılı uçuşu ile 14:50 İstanbul’a hareket. İstanbul Yeni hava limanına varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere.Konaklama: 3 & 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

EK BİLGİLER


DAHİL OLANLAR:
• Türk Havayolları ile / İstanbul - Milano / Roma- İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Napoli, Roma, Floransa, Milano Venedik Şehir Turları
• Roma`da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 2 gece, Venedik (Quarto D`altino, Noale ya da Treviso)`te 2 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Tüm seyahat süresince Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Lüks otobüsler ile tüm transferler
• Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
• Havalimanı vergisi
• Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

HARİÇ OLANLAR:
• Seyahat Sağlık Sigortası (Covid-19 Kapsamlı)
• Vize Hizmet Bedeli
• Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 2-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
• Vaporetto (15 Euro)
• Tüm Kişisel Harcamalar
• Otellerde Alınan Ekstralar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#W016
LOKASYON:
İtalya Turu (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın